Odczynniki UQF wspomniane w publikacji naukowej

W artykule Genotype-specific response of Foeniculum vulgare grain yield and essential oil
composition to proline treatment under different irrigation conditions opublikowanym w Industrial Crops & Products (doi: 10.1016/j.indcrop.2018.07.067), czytelnicy mogą znaleźć wzmiankę o użyciu odczynników z naszego Centrum Odczynników Chemicznych.
Jest nam niezmiernie miło, że nasze odczynniki służą do prowadzenia badań naukowych publikowanych w czasopismach naukowych.

Dostawa specjalistycznych odczynników dla branży zbrojeniowej

Początek roku rozpoczął się od realizacji dużego zamówienia specjalistycznych odczynników dla Klienta z branży zbrojeniowej. Szczegóły zamówienia zostały zastrzeżone, jednak ważną informacją, którą możemy ujawnić jest kwestia dostosowania parametrów odczynników do nietypowych wymagań Klienta.
Czytaj dalej

Duża dostawa prętów i blach tantalowych

Dzięki współpracy z nowym Klientem oraz zaproponowaniu konkurencyjnych cen, dostarczyliśmy w październiku 2015 r. do naszego Klienta z branży militarnej, pręty i blachy tantalowe o masie ponad 1400 kg, które to materiały posłużyć mają do budowy reaktora odpornego na korodujące działanie silnych kwasów (kwas solny i kwas azotowy).
Jak wiadomo tantal jako materiał jest odporny nawet na działanie wody królewskiej, która roztwarza złoto i platynę. Stąd właśnie zapotrzebowanie na tantal w wielu dziedzinach techniki. Czytaj dalej