Informacje o UQF

Nazwa i jej wymowa
Nazwa UNITED QUANTUM FACTORY pochodzi z języka angielskiego; w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Fabryka Zjednczonych Kwantów”. Nazwę tę należy czytać zgodnie z zasadami języka angielskiego (amerykańskiego) – wymowę tę, alfabetem fonetycznym IPA, podają dobre słowniki lub można jej odsłuchać w internetowym translatorze Google (klikając w ikonkę głośnika w lewym dolnym rogu ramki z tłumaczonym tekstem). W uproszczonej wersji nazwę tę należy czytać: „Junajted Kuantum Fakt[o]ry” („o” w nawiasie powinno być czytane krótko lub wcale).
Nazwa nawiązuje do faktu, że przemiany chemiczne to łączenie atomów, molekuł, a te jak wiemy składają się z kwantów, które muszą być odpowiednio połączone by powstał związek chemiczny, który będzie lekiem, nadprzewodnikiem czy nowym ultrawytrzymałym materiałem.

Historia
UNITED QUANTUM FACTORY (UQF) sp. z o.o. powstała w roku 2012 we Wrocławiu w wyniku pozyskania prywatnego kapitału. Celem UQF było od samego początku dostarczanie Klientom specjalistycznych towarów i usług dla nauki i przemysłu, głównie z branży farmaceutycznej, chemicznej i materiałów specjalnych.
UQF współpracuje ściśle z wrocławskimi uczelniami i jednostkami naukowymi. Spółka rozwija swoją ofertę z zakresu wyposażenia laboratoryjnego, odczynników, surowców, analiz, opracowań technologicznych.

Jesteśmy także otwarci na współpracę z potencjalnymi inwestorami, którzy chcieliby się stać częścią naszego sukcesu.